Jihočeská univerzita prohrála soudní spor s před rokem vyhozeným docentem Janem Kubešem 
z pedagogické fakulty, který musel skončit kvůli údajnému sexuálnímu harašení. Odvolaný vedoucí katedry geografie se proti nařčení z údajného obtěžování vehementně bránil a podal na univerzitu žalobu. Okresní soud mu nyní dal za pravdu a označil výpověď za neplatnou. Pedagogovo jednání totiž nebylo hrubým ani závažným porušením právních předpisů, které by opravňovalo k okamžitému rozvázání pracovního poměru bez předchozího písemného upozornění. Rozsudek není pravomocný, škola se proti němu odvolala.

Jan Kubeš po svém propuštění našemu Deníku řekl, že považuje výpověď za osobní pomstu děkana Michala Vančury, který byl řadu let jeho podřízeným a měli spolu spory o děkanově údajně nedostatečné publikační činnosti, nesplněnému úkolu získat docenturu i problémech s granty. „Neměl jsem tušení, co 
se děje. Měsíc před výpovědí mi děkan vytkl, že jsem se měl dívat dvěma studentkám do výstřihu. Nakonec byl ve výpovědi, kterou mi děkan nečekaně dal v době výuky, jiný důvod," popisuje Jan Kubeš. Tímto důvodem bylo jeho údajně nevhodné chování ke dvěma podřízeným zaměstnankyním na katedře.
Děkan Michal Vančura odmítl rozhodnutí soudu komentovat.