Slavili šedesátiny, ale dárek věnovali. Jindra Říhová a Josef Harcuba, primáři strakonické nemocnice, spolu se dvěma desítkami lékařů na své oslavě vybrali 5200 korun a odnesli je spolu s konzervami do psího útulku ve Strakonicích. „Četli jsme něco podobného v novinách, tak jsme si řekli, že to taky uděláme," vysvětlil primář Josef Harcuba.
Finanční dary z počátku existence útulku moc nepřicházely, dnes má psinec své pravidelné dárce. Vedoucí útulku Alexandra Auterská uvedla několik případů. „Jedna paní nám každý měsíc posílá dvě stě korun, druhá čtvrtletně pět tisíc," sdělila.
Z darů pořizuje útulek věci, na které by v rozpočtu musel šetřit. Jsou to například pelechy, pamlsky a jiné. „Také jsme tu měli nemocnou fenku, které jsme z toho kupovali rýži, protože nemohla granule," řekla. Loni dárci nastřádali přes 20 000 korun.
Poděkování si ale podle Alexandry Auterské nezaslouží jen ti, kteří útulku věnují peníze či věci. „Nikdy nás nenapadlo poděkovat i těm, co si od nás vezmou psa. Neví, co má zvíře za sebou, přesto to risknou a dají mu druhou šanci," uvedla.
Útulek vznikl před pěti lety pro Strakonice a Písek.