Dušan Andrle (63) provozuje právě v této ulici autoservis. Jak se ale na nedávném setkání s představiteli města, dodavatele a investora dozvěděl, nebudou moci do jeho dílny zákazníci jezdit. Nebude kudy. „V tenhle okamžik nedokážu říct, co bude dál. Budeme rozhodně dělat až do samotného konce, ale to stačit nebude. Je to likvidace. Pokud se nenajde řešení, jak se k nám budou moci zákazníci dostat, skončíme s kolegou na pracáku,“ říká Dušan Andrle.

Měsíčně ho režim dílny, tedy nájem, telefon a energie, přijdou na 32 000 korun. „A kde jsou naše platy? Jenže nikdo vám nic nedá. A ani není žádný zájem pomoci nám to nějak vyřešit. Ano, o rekonstrukci už se mluví několik let, ale o tom, že se začíná 4. března 2024, jsem se dozvěděl náhodou,“ pokračuje.

Debata v Rytířském sále strakonického hradu.
Debata o rekonstrukci Volyňské přešla do osočování. Nic objevného ale nepřinesla

I když se snaží celou situaci brát s nadhledem, do smíchu mu není. „Prý se máme aktuálně domlouvat se stavbyvedoucím, který bude práce řídit. To je absurdní. Pokud nebude být moci vytvořena provizorní lávka nebo můstek, nemá smysl cokoliv domlouvat.“

Smysl jeho podnikání ani neumožňuje, aby zařízení dílny někam přestěhoval nebo dokonce postavil novou. „Začal jsem před třiceti lety a postupně dílnu vybavoval a zařizoval. Tohle nemůžete jen tak někam přestěhovat. Na setkání pan místostarosta řekl, že se diví, že jsme se nepřipravili. Škoda, že nám nepřišel poradit jak,“ dodává Dušan Andrle.

Aby servis přežil, stačilo by do něj dostat auta. To je ovšem neřešitelný rébus. Přes několik metrů hluboký a široký výkop nikdo žádný můstek stavět nebude. Dušan Andrle je ve vážné životní situaci. I přes harmonogram prací nikdo nedokáže zaručit, že bude dodržen. „Je tady ale jiná věc. Rekonstrukce má trvat dva roky, v lepším případě rok a půl. I kdybychom nakrásně nějak přežili, zákazníci se nám už nevrátí. Je to moc dlouhá doba. Kalhoty ještě nestahujeme, ale osobně si myslím, že pomůže jen zázrak,“ myslí si Dušan Andrle.

Stále ale neztrácí naději. Věří, že se mu podaří i tento úsek své podnikatelské etapy nějak zvládnout. Zda se nu to podaří ukáží už příští dny.