„Stejným způsobem byly modernizovány také tři pokoje,“ řekla referentka nemocnice Kateřina Koželuhová.

Ve čtvrtek 15. září byly zrekonstruované prostory slavnostně představeny za účasti prezidentky a zakladatelky Kapky naděje Venduly Pizingerové.

Vše nové

Kromě samotné chodby se úpravy dotkly také jídelny, pracovny sester a zákrokového sálku. „Díky rekonstrukci vzniklo moderní, funkční a vstřícné prostředí jak pro děti a jejich rodičovský doprovod, tak pro zaměstnance oddělení. Na chodbě jsme v rámci rekonstrukce doplnili také madla a další bezpečností prvky. Oddělení po rekonstrukci odpovídá současným standardům,“ uvedl primář dětského oddělení Martin Gregora. Vendula Pizingerová chválila především rychlost, za kterou se rekonstrukci podařilo realizovat. Stihla se během šesti týdnů letních prázdnin, kdy se dětské oddělení dočasně přestěhovalo na jednu ze stanic chirurgie. „Jsem ráda, že můžeme pomáhat. Že díky Kapce naděje jsou děti, maminky i personál v hezkém prostředí,“ řekla.

Dárek pro Terezku

Na oddělení nepřijela s prázdnou. Hospitalizovaným malým pacientům přivezla dárky v podobě her, pastelek, omalovánek a knížek. „Je důležité, aby děti četly, malovaly a psaly. Aby věděly, že všechno není jen o počítačích,“ myslí si Vendula Pizingerová. Dárek dostala také osmiletá Terezka, která musí nyní na oddělení trávit nějaký čas. Doprovod jí dělá maminka. "Dostala jsem od paní Venduly takové tři barevné propisky, pastelky a knížku Krotitelé pražských duchů. Ptala se mně, jestli ráda čtu. Řekla jsem jsem jí, že ano," svěřila se Terezka.

Teplárna.
VIDEO: Blíží se volby. Ruleta o další osud teplárny nabírá na rychlosti

Jak připomněl ředitel nemocnice Tomáš Fiala, nebyla to první spolupráce, která strakonickou nemocnici pojí s Nadačním fondem Kapka naděje. „V minulosti si díky darům od nadace nemocnice pořídila pro dětské oddělení ultrazvuk, nové EKG, monitory intenzivní péče, infuzní pumpu nebo speciální lůžka.“

Celkové náklady vyšplhaly na dva miliony korun, k milionu od Kapky naděje přidala nemocnice milion ze svých zdrojů.