V současné době navštěvuje mateřinku osmadvacet dětí, což je zároveň maximální kapacita. „Stále máme plno. Když se náhodou jedno místo uvolní, hned se zase obsadí,“ konstatuje ředitelka školky Jitka Langerová. Všechny děti tvoří jednu smíšenou třídu.

V roce 2008 prošla mateřská škola rekonstrukcí včetně výměny oken a dveří, snížení stropů, regulace topení či vybavení venkovního dětského hřiště. Na stavební úpravy a modernizaci předškolního zařízení získala obec finanční pomoc ze Státního zemědělského intervenčního fondu.

Každý školní rok je ve znamení jiného tématu. „Například loni jsme putovali za pohádkou, letos putujeme se sluníčkem od jara do zimy,“ přibližuje ředitelka.

Kromě toho spolupracuje mateřinka na řadě kulturních akcí, jako je vítání občánků, setkání důchodců, vánoční a velikonoční akce, den maminek a další. „Jsme školka rodinného typu a pokud přijdeme s nějakým nápadem, většinou tím žijeme nejen my, ale i celé Číčenice,“ říká Langerová.

Jako přednost vesnické školky vidí dostupnost přírody. „Snažíme se s dětmi trávit co nejvíce času venku. Máme úžasnou školní zahradu a krom toho můžeme kdykoliv vyrazit do okolí, kde jsou louky, lesy a pole. To je skvělé,“ doplňuje ředitelka.

Mateřinka v Číčenicích je otevřená od 6 do 16 hodin. Má vlastní kuchyni. Kromě číčenických dětí ji navštěvují také děti ze Strpí, Újezdce, Radomilic, ale i Vodňan.

V příštím pokračování představíme Mateřskou školu Blatná, Vrchlického.