Superzačátek fungování venkovního koupaliště ve východní části Blatné v ulici Na Tržišti v podaní předčasného termínu dokončení se nekoná. Řekl to stavbyvedoucí firmy Eurovia Jan Sirový. „Původně daný termín 15. května 2013 ohrožen není. Ale chtěli jsme předat areál už v dubnu. Zima nám to bohužel pokazila," připustil Jan Sirový.

O předčasném termínu loni v listopadu hovořil také zastupitel a dozor investora, tedy města, Robert Flandera. „Máme představu, že otevřeme o měsíc dřív, tedy už v dubnu 2013," uvedl tehdy. I když z této představy sešlo, potvrdil slova stavbyvedoucího Jana Sirového. „Termín 15. květen se nemění. V současné době už řešíme takové detaily, jako výběr skříněk nebo dveří," řekl Robert Flandera.

Původně se mohli Blatenští těšit jak na krytý, tak venkovní bazén. To ale představovalo částku kolem 130 milionů korun. Aby radnice ale vůbec na nějaké dotace dosáhla a mohla stavět, musela záměr co nejvíce osekat. Konečný verdikt je zhruba 60 milionů. „Tato částka se nemění," potvrdil Jaromír Formánek z odboru majetku, investic a rozvoje blatenské radnice.

Koupaliště vznikne v zanedbané areálu bývalého stavebního podniku.