Přesvědčivě prošel ustavujícím zastupitelstvem dosavadní starosta Václav Valhoda. Dostal deset hlasů z 15, jeden zastupitel se zdržel a čtyři hlasy byly neplatné.

Ty patřily vítězům komunálních voleb hnutí Volyně v dolyně. To vyjádřilo podle slov svého lídra Lukáše Černého podporu Václavu Valhodovi nejméně třikrát už v průběhu voleb a po nich. „Například tím, že jsme nechtěli post starosty. Naším cílem byla tři křesla v radě, ale nakonec jsme neuspěli. Cítíme jisté zklamání, nicméně dění ve Volyni bojkotovat nehodláme," řekl Lukáš Černý.

Pětičlenná rada byla jmenována ve složení Václav Valhoda a Marie Náhlíková (oba ČSSD), Martin Červený a Jiří Homolka (oba Sdružení nestraníků) a František Volmut (KSČM).

Nováčkem rady je ředitel VOŠ a SPŠ Jiří Homolka. Nahradil Jana Paternu (Starostové a nezávislí). Jiří Homolka byl ze své volby překvapen. „Mým cílem bylo podpořit dění ve Volyni, protože si myslím, že se ubírá dobrým směrem. Neměl jsem v úmyslu být radním, dokonce ani zastupitelem. Rozhodně ale nezklamu tím, že bych odmítl," řekl.

Mezi první záležitosti, kterým se budou ve Volyni věnovat, patří příprava rozpočtu na rok 2015 tak, aby mohl být schválen 10. prosince. Letošní činil asi 55 milionů korun a ve stejné výši by měl být i v příštím roce.