Připravené budou také ukázky řemesel, jako je například pletení košíků, drátkování, výroba vinutých perel a připravena je také ukázka nových i historických kachlů. Nebudou chybět ani rukodělné dílničky pro nejmenší – malování na sádrové odlitky, výroba bavlnkových náramků, korálkových andělíčků a v neposlední řadě i ozdob na posvícenské hnětýnky. Řada produktů bude také na místě na prodej.

Jde o závěrečnou akci letošní sezony. Mlýn se návštěvníkům otevře od 10 do 16 hodin. Samozřejmostí budou také komentované prohlídky a pouštění mlýnského kola, které doplní vystoupení jihočeského folklórního souboru Kovářovan (v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin) a místního harmonikáře.

Očekávaná je také návštěva z partnerského Freilichtmusea z Finsterau, která si pro návštěvníky připravuje ukázky pražení a mletí kávy spojené s ochutnávkou.

Akce se koná za každého počasí. Vstupné je 50 Kč snížené 25 Kč.

close V areálu vodního mlýna v Hoslovicích se koná v sobotu 19. října posvícení. K dostání budou tradiční dobroty a roztáčet se bude mlýnské  kolo. info Zdroj: Archiv Muzea středního Pootaví Strakonice zoom_in