Před pěti lety se blatenští radní definitivně rozhodli, že přesunou autobusové nádraží k železniční budově. Tedy jen o pár metrů. Obyvatelé města se tomu 
zpočátku podivovali, dnes to ale hodnotí kladně. „Takhle je to dobré. Staré bylo nevzhledné a dá se říct, že i zbytečné, protože mnoho lidí vystupuje už v centru města. Na nádraží většinou ti, co v té oblasti pracují. A nebo ti, co přestupují na vlak," myslí si František Doušek, který v Blatné bydlí.
Právě zbytečnost byla důvodem, proč staré nádraží vyměnit za nové. Strakonickému deníku to řekl vedoucí blatenského odboru dopravy Jan Valášek. „Na současnou dopravu bylo původní nádraží z dob socialismu předimenzované a nevzhledné. Tak vznikla myšlenka nádraží přemístit. Pozitivní dopad to mělo jak na upravenost okolí, tak na přestup na vlak. Když potřebujete stihnout vlak, jste rádi za každý ušetřený metr. Teď staví autobusy hned u vlakového nádraží," popsal. Dodal, že žádnou negativní reakci nezaznamenal. Mezi lidmi v ulicích města jsme ji včera nezaznamenali ani my, lidé si krok radnice chválí.
Za přesun nádraží zaplatilo město 660 tisíc korun, tři čtvrtiny uhradila dotace. Plac po původním nádraží dnes slouží městu například jako odkládací plocha pro sypký materiál při přestavbách, část je pronajatá.