Přesně o 1 333 031 korun měl stát připravit nyní už bývalý předseda občanského sdružení SK Strakonice 1908 a později jednatel SK Strakonice 1908, s. r. o., Michal Káník. Podle žalobce Marka Stehlíka se tak stalo za období 2008 a 2009.

Michal Káník se ve středu 12. února před okresním soudem hájil. „Na konci roku 2008 jsem podal podle našich stanov demisi na post jednatele. Všechny věci jsem nechal v místnosti v objektu na Křemelce. Co bylo dál, už nevím," řekl. Svůj odchod vysvětloval tím, že v podstatě už nebylo co řídit.
V roce 2009 už žádnou činnost společnost nevykazovala. Ale rozhodně jsem v uvedeném období neudělal nic, z čeho jsem obviněn." Nicméně všechny požadované doklady předložit nedokázal.

Soudce Romana Šustra nejvíce zajímalo, co se dělo s penězi právě době, kdy Michal Káník končil. „Co se dělo s penězi ve čtvrtém čtvrtletí 2008? V tomto období jste rezignoval, ale účtem prošly přibližně dva miliony korun. Nepochybuji, že jste měli výdaje. Zajímá mne ale, proč nejsou zdokumentované," uvedl v jednom ze svých dotazů. V dalších chtěl vědět, zda Michal Káník kontroloval účty, zda někoho pověřil podáním daňového přiznání, svým zastupováním a podobně. V tomto duchu mělo vypovídat i sedm svědků. Na otázky, zda věděli, kdo vede SK 1908, zda jednali s Michalem Káníkem osobně a zda byli členy občanského sdružení odpovídali většinou záporně a nebo že si už moc nevzpomínají.

Ve čtvrtek 13. února jednání pokračuje. 
V něm dojde na vyslechnutí dalších svědků, například sekretáře SK 1908 Davida Faji.

Svědci, kteří ve středu 12. února svědčili:Fotbaloví trenéři SK Strakonice 1908 Martin Červinka, Pavel Koubek, Jaroslav Kylberger, Vladan Vršecký a Václav Palivec, šef dnes už neexistujícího klubu FC Protom Přešťovice, nyní funkcionář Junioru Strakonice Josef Horňák a tajemník MěÚ Strakonice a funkcionář Junioru Strakonice Jan Tůma.