Na dvacet měsíců do věznice s dozorem se dostal Jiří K. (24). Ke krádežím a dalším činům se před Okresním soudem ve Strakonicích v úterý 18. února doznal. Měl se jich dopustit na různých místech na Strakonicku s komplicem vloni na jaře.

Například odjeli s Citroenem Xsara od pumpy bez zaplacení. „Natankovali jsme a pak vyrazili směrem na Strakonice," uvedl obžalovaný Jiří K. Svého jednání u soudu litoval. „Budu se snažit splácet škodu, kterou jsem způsobil," sliboval.

Podle obžaloby měli oba předtím odcizit registrační značky ze zaparkovaného Fordu Mondeo. Později chtěli prodat do sběru cizí Škodu 130. V areálu jedné firmy měli sebrat pneumatiky. Na dalším místě vniknout do Opelu Astra a z něj odnést autorádio.

Jiří K. se měl dopustil přečinu krádeže, i když byl za něco takového už odsouzen podmíněně.

Podle okresní státní zástupkyně Věry Smíškové je obžalovaný osobou, která se opakovaně dopouští majetkové trestné činnosti. Soud musel přihlédnout k rozsudku Okresního soudu ve Strakonicích, podle něj už měl podmíněný trest 12 měsíců se zkušební dobou na 24 měsíců. „Je nutno ukládat souhrnný trest," zdůraznila.

Kromě zmíněného odnětí svobody do věznice s dozorem na dvacet měsíců Jiřímu K. soudkyně Ivana Kolářová přidala i zákaz činnosti, konkrétně řízení, na jeden rok. I když to měl zakázané, v rámci uvedených činů prokazatelně za volant usedl. „Uložený zákaz ale v době odnětí svobody neplyne," vysvětlila.

Obě strany se na místě výslovně vzdaly práva na odvolání.