Moderátor pořadu Můžeme dál? Tomáš Měcháček si zpívá „když jsem já šel tou Putimskou branou" v místech, kde již žádná brána nestojí. Nebýt dvou panenek na nedaleké domovní fasádě, ani by nevěděl, zda dojel správně. A tak si může spokojeně oddychnout, protože právě společně se štábem České televize dorazil do Písku.

Dvoukolé vozítko zanedlouho drkotá po nejstarším mostě v Česku a u toho padají anketní otázky. Místní však umí ze všeho vybruslit. Nejspíš se tu tahle schopnost dědí, o čemž svědčí i místní rodák, který se stal před čtyřmi lety mistrem Evropy v krasobruslení.

Ooderátorovu kapsu tak svými odpověďmi „oloupí" náhodní kolemjdoucí o několik stokorun. Autor kresleného bandity Rumcajse by z nich měl jistě radost, neboť i on z tohoto města pocházel. Znáte jména obou pánů? Bude to součástí večerních anket.

Následná soutěž pak bude mít příchuť benzinu a bude se odehrávat v kulisách hlučných motorů. Soutěžit se bude totiž mezi drsnými motorkáři. Znají harleyáři i něco jiného než své mašiny?

Písecký díl plný testosteronu sledujte již dnes (pondělí 22. října) v 18.25 na ČT1.