Pojízdná kancelář. Tak nazývají strakoničtí policisté nový vůz Volks-wagen Transporter, se kterým poprvé vyjeli v úterý 15. září, a to na preventivní akci pro děti s názvem Kdo sportuje, nezlobí.
V autě je podle zkušeného kriminalistického technika služby kriminální policie 
a vyšetřování Pavla Kučery všechno, co pro svou práci potřebuje. „Velkým plusem je
i fakt, že díky pohonu 4 x 4 má auto vysokou průchodnost. Snáze se tak dostaneme i na hůře přístupná místa činu. To se starším vozem nešlo," zmínil se Pavel Kučera, který 
u policie pracuje 28 let, z toho deset let jako kriminalistický technik.
Vůz disponuje počítačem 
s tiskárnou, plnou fotovýbavou, videokamerou, prostředky k zajišťování stop, prostředky pro lepší osvětlení místa činu či požářiště nebo třeba stanem. „Na rozdíl od původního auta, kde byly pomůcky různě rozmístěné, tady to máme vše srovnané 
v kufřících, což nám umožní lepší orientaci při práci," doplnil Pavel Kučera.
Podle strakonické policejní mluvčí Jaromíry Novákové byl vůz pořízen v rámci plošné obnovy vozového parku policie. „Na jih Čech přišlo sedm takových vozů, do každého okresu jeden," poznamenala. Automobily budou policistům sloužit ke zvýšení efektivnosti jejich práce v případě jakéhokoliv zásahu při mimořádné události.

Děti sportovaly, nezlobily. Letos počtvrté

Na 450 dětí si v úterý 15. září užilo dopoledne s policisty, hasiči, strážníky, týmem házenkářů či pracovníky DDM Strakonice. Počtvrté se ve sportovním areálu na Sídlišti konala preventivní akce s názvem Kdo sportuje, nezlobí.
Více k ní řekla mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková. „Akce je určena pro školní děti ve věku od šesti do jedenácti let. Smyslem této akce je vzbudit u dětí zájem o sportovní a jiné zájmové kroužky ve Strakonicích," zmínila se.
Kromě nejrůznějších sportovních aktivit, jako byl hod na cíl, skok do dálky, jízdy na koloběžce a dalších, měly děti možnost vidět ukázku služebních psů Irra, Zara a Morana od Policie České republiky. Jedním z psovodů byla Sabina Humpálová s ovčákem jménem Zaro. Poté, co dopadl pachatele, bylo těžké ho přemluvit, aby ho pustil. „On to před lidmi dělává. Jakmile si něco uloví, nechce se toho jen tak vzdát," podotkla se smíchem. Zaro nakonec ze sportovní haly hrdě odešel s pachatelovým ochranným oblekem v tlamě. U dětí tím sklidil obrovské ovace.
Zájem u dětí vzbudil i nový policejní vůz, který v sobě ukrývá plně vybavenou kriminalistickou kancelář. Tady si mohly vyzkoušet, jak se snímají otisky prstů.