Pistoli ČZ 50, ráže 7,65, v koženém pouzdře se zásobníkem s osmi náboji ukradl ve čtvrtek časně ráno dvacetiletý mladík z nezajištěného nákladního automobilu zaparkovaného před místní pekárnou Galaxie. Sebral ji i s takzvanou taktickou vestou, kde se kromě této zbraně nacházely i další věci jako mobilní telefony, zavírací nůž, digitální váha a podobně. To vše se mu podařilo během vykládky zboží.

Ze svého lupu se ale moc dlouho neradoval. Při útěku vestu odhodil na terasu restaurace Fontána v ulici Lidická. Pachatele se během necelé hodiny podařilo policistům zadržet i s odcizenými věcmi. „Jedná se o muže, který dlouhodobě páchal trestnou činnost,“ uvedla policejní tisková mluvčí Jaromíra Nováková.

V pátek se tak dočkal od policistů obvinění nejen za tento čin, ale i za další kriminální činy, kterých se v nedávné době dopustil.
V polovině července odcizil matce v místě trvalého bydliště automatickou pračku v hodnotě 3000 korun.

O několik dní později se domů vrátil pro další věci. V noci, když matka spala, odcizil jí zpod polštáře mobilní telefon a z peněženky 300 korun.
Z prodejny hračky U Čápa 31. července odnesl pod oblečením stolní hry za 2600 korun vystavené v regálech v zadní části prodejny.

V srpnu zase z prodejny potravin v ulici Mlýnská ukradl z regálů tři vystavené láhve alkoholu Jelzin Apfel za 299 korun a z prodejního prostoru na benzinové čerpací stanici ÖMV volně vystavené zboží v hodnotě 224 korun.