Protivínští policisté zpozorovali ve středu 19. června po půl jedenácté večer u místní čerpací stanice podezřelé vozidlo značky Audi. Věděli, že vůz patří muži, který má vysloven zákaz řízení za dřívější prohřešky. Vyjeli proto automobil a jeho osádku zkontrolovat. Řidič Audi však začal před hlídkou ujíždět po silnici I/20 směrem na Radčice a pokračoval dál na Strakonicko. Odbočil na polní cestu, louku a dál k poli.

Tím však jeho zběsilá jízda teprve začínala, jak uvedla písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. „U pole se musel otáčet. Policejní hlídka se k němu přiblížila a dávala řidiči pokyn k zastavení, on ale opět dupl na plyn a ujížděl nebezpečně dál," popsala policejní mluvčí s tím, že hlídka pronásledovala vůz do Lidmovic na Strakonicku, kde projel na červenou úsek, který je kvůli práci na silnici průjezdný pouze jednosměrně.

Řidič pokračoval dál na Skočice a odtud vysokou rychlostí po vedlejší komunikaci do Pohorovic a Křtětic. K pronásledování se zde připojili také vodňanští policisté. „Stíhán dvěma policejními vozy vjel na polní cestu a po několika stovkách metrech se dostal až k řece Blanici. Dál nemohl pokračovat, a tak vyskočil z auta a utekl do rákosí," líčila Kamila Čuřínová Ingrišová. Doplnila, že ve vozidle zůstali dva spolujezdci, muž a žena.

Do noční akce a pátrání po uprchlém řidiči se zapojili také policisté z Radomyšle a policejní psovod se služebním psem. „Dokonce zprvu trochu vyděšený myslivec, který zde byl na čekané, se připojil a policistům pomáhal," zmínila mluvčí.

Policejní psovod byl po chvíli úspěšný. Jeho pes muže vypátral, jak se schovává po krk potopený v řece. Pes řidiče „vyštěkal“, policisté zabahněného muže zadrželi a skončil v policejních poutech. Následovala eskorta na policejní služebnu. „Šlo opravdu o muže (1985) se zákazem řízení. K tíži mu bude také to, že se odmítl podrobit zkoušce na alkohol i testu na omamné a psychotropní látky," dodala Kamila Čuřínová Ingrišová s tím, že případ dále řeší protivínští policisté.