Po hospodách, barech a nočních podnicích na Strakonicku hlídky policistů šly na obhlídku ve středu 25. října. Podle informací mluvčí strakonického policejního ředitelství Jaromíry Novákové měli policisté lokály předem vytipované přímo ve Strakonicích, ale také ve Vodňanech. Pomáhali také strážníci městské policie. „Součástí akce bylo také pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách a zaměření se na cizince s nelegálním pobytem na území České republiky,“ upřesnila mluvčí.

Společně s policisty se do akce se zapojili zástupci Krajské hygienické stanice, České obchodní inspekce a Živnostenského úřadu Strakonice Vodňany, Celní správy a Hasičského záchranného sboru ze Strakonic, kteří prováděli kontrolu v rámci své působnosti.

Výherní tiket z Vodňan.
Devět správných tipů a sázkař z Vodňan je milionář

Kontrola odhalila čtyři chlapce a dvě dívky s pozitivním výsledkem alkoholu v dechu i přesto, že osmnáct jim teprve „klepe na dveře“. „Výsledky dechových zkoušek se pohybovaly do jedné promile. Přestupky policisté zaznamenali a následně je oznámí místně příslušnému správnímu orgánu k dořešení,“ popsala Jaromíra Nováková další postup policie.

Ujistila nejen majitele lokálů, že kontroly zaměřené na dodržování zákazu podávání alkoholických nápojů dětem a mladistvým policisté ještě zopakují. A předem o nich rozhodně informovat nebudou. „Je důležité zároveň připomenout, že ten, kdo alkohol, tabák a jiné návykové látky dětem zpřístupňuje a ohrožuje tak jejich život a zdraví, se dopouští přestupku, za který jim ve správním řízení hrozí uložení sankce v řádu několika desítek tisíc korun,“ zakončila policejní mluvčí.