"Během dvouhodinové silniční kontroly zkontrolovali policisté 28 řidičů vozidel a zjistili 9 přestupků. Hlavním zjištěným porušením silničních předpisů bylo nedodržení stanovené rychlosti. V hledáčku policejního radaru skončilo osm řidičů, kteří překročili povolenou devadesátikilometrovou rychlost. Radar naměřil řidičům rychlosti jízdy od 105 do 135 km/h. Do skupiny hříšníků se zařadil také řidič, který měl propadlý řidičský průkaz. Ostatní kontrolovaní řidiči měli vše v pořádku," řekla tisková mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Do akce se zapojili dopravní policisté Územního odboru Strakonice společně s policisty Obvodního oddělení Strakonice. Svoji pozornost zaměřili na řidiče vozidel, zejména na dodržování stanovené rychlosti jízdy, požívání alkoholických nápojů před jízdou a během jízdy, používání bezpečnostních pásů a dalších ustanovení pravidel silničního provozu. S policisty na místě byl přítomen i zástupce promotérské společnosti Českého svazu pivovarů a sladoven, který vzorným řidičům, řidičům bez prohřešku, předával nealkoholické pivo a jednorázový alkoholtest.

Principem této celorepublikové akce „Řídím, piju nealko pivo“ je nabídnout řidičům alternativní formu občerstvení pomocí nealkoholického piva. Je jasné, že právě jízda bez požití alkoholu umožní řidičům dojet do cíle bezpečně, aniž by zbytečně riskovali a porušovali zákon.