Hlídka dopravních policistů se podle slov policejní mluvčí Jaromíry Novákové zaměřila zejména na dodržování předepsané rychlosti a na alkohol za volantem. „Právě tyto přestupky jsou nejčastějším jmenovatelem u tragických dopravních nehod. Policisté řidiče kontrolovali na silnici od Strakonic na České Budějovice u odbočky na Jinín," uvedla.

Jedním z kontrolovaných byl i Jiří Činátl ze Strakonic. „Já alkohol nepiju vůbec, tak to mám v tomto směru jednoduché," konstatoval. O tom, že se podobné preventivní akce na silnicích teď konají , prý už slyšel. Tak pro něj stopka v rukou policisty nebyla velkým překvapením.

Policisté při akci zkontrolovali 29 řidičů, zjistili 11 přestupků, za které uložili pokuty v celkové výši 6300 korun. „Hlavním zjištěným porušením silničních předpisů bylo nedodržení stanovené rychlosti a nepoužití bezpečnostních pásů. A to i přesto, že řidiči o velikonočních policejních kontrolách slyší ve všech sdělovacích prostředcích. Během dvou hodin navíc projelo uvedeným místem deset řidičů více než stokilometrovou rychlostí na povolené 90 km/h. Nikdo ale nebyl pod vlivem alkoholu," doplnila.

Na akci byl i krajský koordinátor BESIPu České Budějovice Václav Kovář a promotérka Českých pivovarů a sladoven, kteří „vzorným" řidičům předali malé dárky. Podobnými opatřeními by rádi policisté zvýšili bezpečnost na silnicích a snížili počet tragických dopravních nehod.