Garážovací dům pod hřištěm u Základní školy Dukelská. Ještě přede dvěma lety to vypadalo jako zbožné přání radnice, které se hned tak neuskuteční. Nyní se ale začali objevovat zájemci, kteří ho tam chtějí postavit.

Do uvedeného prostoru se má vejít kolem 120 stání. Jeden z možných investorů by je po dostavění chtěl jednotlivě dál prodávat. „Nový majitel by si obvodové zdi dodělal sám," navrhoval. Další potřebuje v lokalitě čtyřicet parkovacích stání, i pro něj by to bylo řešení. První písemnou žádost podala firma VZ–invest z Ústí nad Labem. A tak radní vyhlásili záměr na dlouhodobý pronájem tohoto pozemku. Prodávat jej nechtějí, nachází v areálu školy.
Podle místostarosty Pavla Pavla má jít s ohledem na geologické podmínky o polozapuštěné garáže. „Vjezd by byl od ulice Školní i Heydukova. Střecha bude udělaná tak, abychom tam mohli položit povrch pro hřiště," dodal.

Zájemce je i o plochu parkoviště pod nemocnicí či terasy pod Hvězdou. Přednost ale dostává záměr stavět garážovací dům pod hřištěm u ZŠ Dukelská. V této lokalitě je kolem dva a půl tisíce domácností a další místa pro auta tam už není kde stavět.

Co o tom míníte vy, kdo tam žijete? Zlepší to podle vás možnosti parkování? Nebo si provoz garážovacího domu vůbec nedovedete představit? Zapojte se do diskuze, nebo napište na e-mailovou adresu jana.stroblova@denik.cz.