Parta vodáků ze Sušicka se v úterý po poledni vydala na dvou raftech proti proudu Otavy k jezu u strakonického pivovaru. Jez je však stáhnul a jeden raft se převrátil. Čtyři muži a dvě ženy se začali topit. Celou událost pozoroval ze břehu profesionální hasič z Frýdku Místku s kamarádem vodákem z Králova Dvora, kteří jsou ve Strakonicích na dovolené. Topícím se lidem hodili lano s plovákem ze své lodi, jednoho muže vytáhli na břeh a zavolali na linku 112.

Jednu ženu transportoval vrtulník do českobudějovické nemocnice, druhá žena a jeden muž skončili ve strakonické nemocnici. Po jednom muži se marně pátralo. Podle policejní mluvčí Jaromíry Novákové se jedná o 23letého mladíka.

Člun strakonických hasičů, kteří se vydali k tonoucím vodákům, navíc také strhnul jez a člun se rozbil. Dva ze tří profesionálních hasičů skončili v péči lékařů. Oba jsou při vědomí, hospitalizovaní ve strakonické nemocnici.

Jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů, Policie ČR i strakonické městské policie až do dvacáté hodiny pátraly po pohřešovaném mladíkovi v úseku Otavy od Strakonic až do Čejetic. Podle svědků byly pod raftem, který se uvízl na jezu, chvíli po nehodě vidět ruce a hlava.

Vodáci, kteří patří k partě, pozorovali potápěče ze břehu a nemohli uvěřit tomu, že by to jeden z nich nepřežil. „Dětem je těžko,“ komentovala stručně psycholožka HZS Marie Mezníková, která s nimi hovořila.

V pátrání by se mělo pokračovat hned po rozednění.