V pondělí 14. ledna ve 13.18 hodin přijali policisté oznámení o pohřešovaném muži Miroslavu Korytovi, narozeném 27. ledna 1962, bytem Buzice, část Václavov 8 v katastru obceBlatná. Pohřešování oznámila jeho sestra, která s bratrem žije ve společné domácnosti. Pětačtyřicetiletý muž odešel z místa trvalého bydliště v neděli kolem poledne venčit svého psa, který se později sám vrátil domů.

"Pohřešovaný Miroslav Koryta je invalidní důchodce, trpí duševní poruchou a hůře komunikuje. Je střední 180 cm vysoké postavy. Má černé nakrátko střižené kudrnaté vlasy, hnědé oči. Na sobě měl při odchodu modré tepláky, mikinu modré barvy s nápisem na prsou. Na nohou měl gumové nízké boty," řekla v pondělí večer mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Policisté provedli prvotní šetření a v odpoledních hodinách vyhlásili pátrací akci, do které se zapojily téměř čtyři desítky policistů z okresu, dobrovolní hasiči i místní obyvatelé. Ještě kolem 18. hodiny byli policisté v akci.

Ještě v pondělí 14. ledna večer našli policisté, dobrovolní hasiči a obyvatelé obce Buzice na Strakonicku hledaného Miroslav Korytu (46). Nalézal se nedaleko mlýna v Buzicích. "Byl unavený a promrzlý," dodala Jaromíra Nováková.

Přineseme další podrobnosti.