Právě to byli gympláci, kdo dal dohromady BVK, kteří pak odehráli první koncert v Hrabicích u Vimperka jako předkapela Ausgerechnetů. Ti jim díky časovému presu a neúmyslné zapomnětlivosti vymysleli jejich název.

V roce 2003 se kapela ale definitivně rozpadá, i když nikdo oficiálně rozpad neoznámil. O osm let později se pokusil skupinu obnovit Michal Vachout, tím že oslovil původní členy (Václav Kubíček, Miroslav Žipek, Jiří Langer), ale ti nakonec z rodinných důvodů odchází. Z původní sestavy tak v kapele zbyli jen Jan Řehoř (trubka) a Michal Vachout (basa a zpěv). K nim se kromě Milana Vlčka (kytara a zpěv) přidal ještě Adam Langer (bicí).

Ve své tvorbě nezapřou punkové idoly, inspiraci hledají ze zkušeností, osobních zážitků, ale i z toho, co se děje kolem nás, a stačí k tomu opravdu málo – třeba jen cesta ke Zborovu a zastávka s přecpaným autobusem, a hned je z toho píseň MHD.

Pokud bude kapela stále funkční, plánují natočit cd a koncertovat pro lidi kolem. Fanouškům vzkazují: „Zvedněte své zadky a koukejte chodit na koncerty."

Josef Němec