Původně 91 kilogramů, nyní 83. Jak se cítíte?
Výborně a vůbec nejsem unavená. Dělá to ta zdravá strava, kdy se člověk necpe nezdravým jídlem, které mu dříve bralo energii a chtělo se mi pak jen spát.


Kde a na jakých partiích jste shodila nejvíce?
Nejvíce to pociťuji na břichu, jak zapínám lehce kalhoty a hlavně už nosím ty, které jsem dříve nemohla dopnout. Také mi zhubla stehna, a tak se teď musím více zaměřit na paže.


Co na to vaše okolí? Jaké jsou reakce?
Je pravda, že se o mne okolí zajímá, neustále se mne někdo ptá, jak se cítím, jak pokračuji, co jím, jak cvičím. A už jsou první reakce, že je to vidět a drží mi všichni palce. Hodně lidí říká, že musí před jarem také začít cvičit a hubnout. Myslím si, že teď je právě nejlepší čas v roce. Po masopustu začíná čtyřicetidenní půst před Velikonocemi, takže vynikající důvod na pročištění těla.


Stále spolupracujete s dietologem? Posíláte mu jídelníček?
Ano, denně píši poctivě seznam jídla, které za den sním a jednou týdně jídelníček odesílám dietologovi, který mi pak odpoví a označí potraviny a množství, které je podle jeho názoru špatně.


Sportujete?
Teď jsem bohužel moc nesportovala. Byla jsem nemocná a minulý týden jsem se po práci ještě učila na zkoušky ve škole. Teď bych ráda cvičila tak třikrát až čtyřikrát týdně a o víkendu nějaké lyžování nebo saunu. Ze sportu jsem si vybrala kickbox, aerobic, spinning a bosu. Pořád se mi také nedaří začít chodit do fitka a do bazénu. Je málo času.


A co vaše slabiny – mléko a čokoláda?
Mléko nemám od dietologa zakázané a ani mi ho nevytýká v mém seznamu zkonzumovaných věcí. Je ale pravda, že jsem ho omezila na minimum a už ho skoro vůbec nepiji. A čokoláda? Tu jsem měla za celou dobu jednou minulý víkend v multikině 
v podobě čokoládové tyčinky, která mi přišla tak sladká, až mi vůbec nechutnala. Čokoláda mi moc nechybí, větší chuť mám třeba na šlehačku nebo zmrzlinu.


Z čeho se nyní skládá váš jídelníček?
Ze zeleniny a zase ze zeleniny, k tomu hodně libového masa, ryb a bílého jogurtu. Vše mi chutná a už vařím různá jídla sama mimo doporučený jídelníček, ale snažím se co nejvíce dodržovat stanovené zásady zdravé výživy a dietolog to vše pak zkontroluje. Myslím, že velké porušení jídelníčku bude můj březnový pobyt v Alpách 
v hotelu s neomezenou polopenzí.


Máte zprávy od svých kolegyň? Jak se daří jim?
Zprávy mám, protože si neustále píšeme a navzájem se informujeme. Kolegyním se daří dobře, všechny hubnou, cvičí a moc se snaží.


V neděli jedete na Svatou Kateřinu. Těšíte se? Splnila jste to, co jste si předsevzala?
Těším se moc a ostatní soutěžící taky. Už se nemůžeme dočkat, až se zase uvidíme, zacvičíme si spolu a pak užijeme relaxaci. Od pořadatelů už nám přišel program, takže víme, co nás čeká.


Jste odhodlaná vydržet až do konce? Váš cíl byl 20 kilogramů.
Samozřejmě. Z tak dobře rozjetého kolotoče by bylo škoda vystoupit.


Jste překvapená, že to, co jste tolikrát marně zkoušela, se začíná dařit? V čem vidíte hlavní příčinu dosavadního úspěchu?
Jsem překvapená, že mám pevnou vůli, kterou jsem celý život hledala, ať už k hubnutí nebo k čemukoli jinému. A také jsem poznala, že bez pohybu to prostě nejde.

Lenka Berková, Turnov – zhubla o 3 kilogramy

Kde je to nejvíce znát?
Nejvíce je to vidět na břiše, pásek na kalhotách si zapínám o jednu dírku méně.
Co vaše okolí?
Mému okolí se to líbí a zároveň se ptají, kolik chci ještě zhubnout. Taky už jsem se setkala s tím, než by mě kamarádka pochválila, dělala jako by nic.
Stíháte sport?
Pravidelně chodím na body boxing a squash, pokud zrovna nejdeme lyžovat nebo na nordic walking, snažím se cvičit doma podle doporučení trenéra alespoň pětkrát týdně.
Změnil se váš jídelníček?
Moc ne. V podstatě z doporučení, které máme od pana doktora, jsem si vybrala jídlo, které mám ráda. Takže jím těstoviny, hodně zeleninu, maso a ovoce, jen jsem přidala jogurty, ty jsem moc nejedla.
Stále jste odhodlaná pokračovat?
Jistě a doufám, že se mi podaří dát ještě dolů nějaké to kilo.
Jste překvapená, že hubnutí funguje?
Hlavně tím, že jím daleko více jídla než předtím, a váha jde dolů. A hlavní příčina dosavadního úspěchu? Je toho asi víc. V první řadě určitě rady od dietologa a trenérů, ale hlavní je ten bič nade mnou, to, že jsme tak „hlídané", protože, když jsem to několikrát zkoušela, nikdy mi nevydržela vůle. Většinou jsem to po nějaké době vzdala.

Jana Šafránková, Cheb – zhubla o 6 kilogramů

Berete to jako úspěch, nebo jste chtěla více?
Myslím si, že je to velký úspěch. Jelikož jsou synkovi tři roky, tak se vlastně snažím hubnout celou tu dobu, a to bez výsledků. Tentokrát jsem díky radám specialistů a podpory rodiny a přátel shodila za pouhý měsíc šest kilo. A hodlám v tom pokračovat.
Jaké máte plány do budoucna?
S váhou bych byla spokojená, když ještě ubude nějaké to kilčo, tak mi to ale vadit nebude. Aktuálním cílem je pro mě zpevnění bříška, které dostalo těhotenstvím hodně zabrat.
V čem vidíte úspěch?
Zjistila jsem, že když se chce, všechno jde. Jen musí mít člověk na začátku nějakou motivaci a stanovit si cíle.
Měla jste někdy chuť to vzdát?
Hned ten první týden, kdy mi vážení, počítání jídla a vymýšlení jídelníčku alespoň dva dny dopředu pomalu, ale jistě začalo lézt na nervy.
Jak na vaši změnu reaguje okolí?
Sama pozoruji změnu tím, že dopnu kalhoty, které jsem nezapnula, ale největší ohlasy mám asi od svých pacientů. Někteří mě naposledy viděli
v srpnu, a ti mě vítají slovy: Tedy, sestřičko, vy jste nám nějak pohubla.
Co vám zatím účast v reality show dala?
Neskutečnou motivaci. Upřímně, o výhru mi nejde. Jsem ráda, že jsem se mohla téhle reality show zúčastnit a nechat si poradit, jak a co se sebou mám dělat, jak se stravovat, jak se správně hýbat, čeho se vyvarovat.