Co ve městě lidem schází, radnici nepřekvapí. Po〜žadavky obyvatel znají ze studie, kterou před několika lety vypracovali studenti Filozofické fakulty UK v Praze. Valná většina připomínek lidí se týkala rekreace a volnočasových aktivit. Prim mělo koupání.

To všechno by se ve městě mělo objevit v podobě turisticko – rekreačního centra, na které už existuje studie. Na městském pozemku o rozloze zhruba jednoho hektaru by mělo být vše potřebné k celodennímu pobytu jak pro místní, tak pro turisty. „Vnitřní a venkovní bazén s brouzdalištěm, prostory pro ubytování, stravování, masážní salon, fitcentrum, rehabilitace, ale i půjčovna kol,“ uvedl za MěÚ Jaroslav Blovský.

Studii už připomínkovali a odsouhlasili zastupitelé. Nyní následuje zpracování projektu pro územní řízení a příprava žádostí o finanční podporu v některém z nejvhodnějších z dotačních titulů. Realizace není proveditelná z městského rozpočtu, protože se předběžné náklady pohybují kolem 130 milionů korun. Na získání potřebných financí závisí zahájení stavby.