Ta se rozděluje podle věku na kategorie mladší a starší a dvě kola – podzimní a jarní. V podzimním kole se soutěží v ZPV a ve štafetě dvojic a běželo se v Čepřovicích. Jarní kolo se konalo právě na Pražáku. V mladší i starší kategorii soutěžilo 14 kolektivů.

Mladší soutěží v jarním kole v disciplínách štafeta 4 x 60, kde je štafeta rozdělená do čtyř drah 60 metrů dlouhých. V prvním úseku je umístěna kladina, v druhém lehkoatletická překážka, ve třetím přenáší děti hasičák a v posledním úseku spojují hadice a připevňují je k rozdělovači a s napojenou proudnicí probíhají cílem. Dále mladší porovnávají své síly v disciplíně požární útok.

Starší kategorie v jarním kole porovnávají své síly v kategoriích 4x 60 (stejně jako mladší), požární útok s překážkami CTIF, štafeta CTIF a požární útok.

V kategorii starší se postupuje do krajského kola hry Plamen. „Tento rok nás bude v krajské soutěži reprezentovat SDH Čepřovice. Kraj-ské kolo se uskuteční 20. června v Prachaticích," řekl za odbornou radu mládeže mládeže hasič Jaroslav Jáchym z SDH Čepřovice.
K dnešnímu dni je v okrese Strakonice 21 týmů SDH, které pracují s dětmi.