Letošní pivovarská pouť 27. června má být mnohem levnější, než ty dosavadní. Ředitel pivovaru Marek Pohanka dokonce uvedl konkrétní hranici. „Chceme se vejít do sto tisíc korun," řekl včera Strakonickému deníku.

Programová část na třech místech loni vyšla na téměř 250 000 korun, celkově pak pouť na zhruba 400 000 korun. „Letos nebude žádná hvězda, jako byl loni Xindl X za téměř 95 tisíc korun. Tady asi bude největší úspora, i když lidi na ně přišli," dodal Marek Pohanka. Dodal, že pivovarská pouť v minulých ročnících znamenala prodělek. Loni šlo řádově o desetitisíce korun.

Pořadatelský tým vsadil na domácí kapely. „Je vhodné jim dát prostor na veřejných scénách a jelikož se pivovarská pouť bude odehrávat v době nastalých změn, vsadili pořadatelé na finančně střízlivější, ale hlavně domácí účinkující," uvedla za organizační tým mluvčí úřadu Markéta Bučoková.

Jako již tradičně pouť proběhne na třech scénách. První – podél pivovaru u řeky vyplní Nektarka v čase od 14 do 20 hodin. Druhou – na parkovišti před pivovarem skupina Parovod od 13 do 21 hodin a třetí scéna na nádvoří pivovaru bude patřit rockovým kapelám Odyssea classic, Hamr, Riverside Project, které střídavě zahrají od 16 hodin do půlnoci.

Pro děti bude připraven program v podobě skákacího hradu a obří skluzavky.

Nebude chybět tradiční Neckyáda, která odstartuje ve vodáckém kempu Otavský ráj v Katovicích v 11 hodin a jejíž výsledky budeme znát v 16 hodin na scéně před pivovarem.

Otázka pro . . .
Ředitele akciové společnosti DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice Marka Pohanku ohledně Pivovarské pouti:
Pane řediteli, letošní pivovarská pouť bude v duchu velkého šetření. Proto nebudou v programu žádné „hvězdy", které sice byly zárukou návštěvnosti (např. loni Xindl X), ale také stály poměrně hodně peněz. Jde pouze o letošní opatření, nebo se tímto směrem bude organizace Pivovarských poutí ubírat i v dalších letech?
V první řadě je třeba říci, že do přípravy letošní Pivovarské pouti podstatnou měrou zasáhly loňské komunální volby. S organizováním tak velké akce, jakou bezesporu Pivovarská pouť je, se musí začít nejpozději v říjnu – my začali až v lednu 2015. Ale to nic nemění na tom, že změny v pivovaru a snaha ušetřit zbytečné výdaje jsou pro tento rok prioritní. Dobře si uvědomujeme, že na jednu stranu je dobré dát příležitost místním kapelám, ale na stranu druhou – účast známé osobnosti je ve většině případů zárukou účasti lidí. To tedy znamená, že o tom, jak bude vypadat příští Pivovarská pouť, se budeme bavit až po skončení té letošní.