Výrazně zasáhla rada města do struktury svého majetku – akciové společnosti DUDÁK, Měšťanský pivovar Strakonice. Kompletně vyměnila představenstvo.
V čele je výkonná ředitelka akciové společnosti MOIRA CZ Marcela Vlčková, jejími dalšími členy pak radní a členové koalice Josef Štrébl (Volba pro město) a Rudolf Oberfalcer (Strakonická Veřejnost). Nahradili ve funkcích dosavadního předsedu a šéfa pivovaru Jaroslava Tůmu, bývalého starostu Pavla Vondryse (Jihočeši 2012) a radního Josefa Samce (ČSSD). „Vedl nás k tomu celkový ekonomický stav pivovaru včetně jeho marketingu. Hospodaření v něm nebylo dobré," řekl včera starosta Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost).
Pavel Vondrys považuje tuto výměnu za neprofesionální. „Dostal jsem usnesení o mém odvolání, ale doteď ani nevím, kdo členem představenstva je. Vím jen, že v něm není nikdo z managementu pivovaru, což považuji za chybu. A hospodaření? Necháme se překvapit," dodal Pavel Vondrys.
Starosta Břetislav Hrdlička je opačného názoru. „Čekám od představenstva, že zastaví zbytečné úniky peněz. Odborníci na vaření piva a na obchod v pivovaru zůstali," dodal ve stručnosti.
Strakonický pivovar je jediným v majetku města na území české republiky. Město ho koupilo od státu v roce 2008, tehdy si vzalo úvěr přibližně 67 milionů korun.

Představenstvo

Současnost
Předseda: Marcela Vlčková
Členové: Rudolf Oberfalcer, Josef Štrébl


Minulost
Předseda: Jaroslav Tůma
Členové: Pavel Vondrys, Josef Samec

Představenstvo je v akciových společnostech s dualistickým systémem vnitřní struktury statutárním orgánem, kterému přísluší obchodní vedení firmy.