Sládek Vlastimil Matej ho připravil již po čtvrté a věří, že pivo se bude prodávat stejně dobře jako v předchozích letech. „Speciální je především díky použití výhradně zahraničních chmelů, studenému chmelení a také i díky tomu, že v horkých letních dnech nabízí se svými pouhými třemi procenty alkoholu ideální osvěžení,“ uvádí sládek Pivovaru Strakonice 1649 Vlastimil Matej.

Novinkou pro letošní rok bude podle ředitele pivovaru Dušana Krankuse i stočení našeho Letního speciálu do půllitrových plechovek. „I my vnímáme, že pivní plechovky jsou na českém pivním trhu žádané a chceme tedy uspokojit i tyto zájemce. V plechovkách se bude prodávat i světlý Klostermann,“ uvádí Krankus.

Ulice Dukelská.
Úklid ulic aneb postav auto, kam se vejde. Strakoňáci se zase předvedli

Chuťově dominantním chmelem je německá Mandarina Bavaria, díky níž v hořkosti a vůni převládá nádech mandarinek a grapefruitu. Australská odrůda Enigma je z použitých odrůd nejvíce hořká a zároveň její aroma připomíná maliny. Odrůda Fuggles je pak nejznámější anglickou odrůdou chmele s jemnou kořeněnou chutí. „Dohromady pak tvoří hořkost na úrovni 37 IBU (jednotek hořkosti), která tomuto lehkému pivu dodává znamenitou chuť a plnost,“ uvádí sládek Vlastimil Matej.

Letní speciál je nyní možné tradičně zakoupit v nefiltrované podobě v litrových skleněných lahvích s patentním uzávěrem, PET lahvích a sudech. Velkou oblibu si v posledních dvou letech získaly i klasické 0,5 litrové lahve, kde je speciál k dispozici filtrovaný.

Letní speciál:
obsah alkoholu: 3,0 %
hořkost: 37 IBU