Pivovar pravděpodobně nebude v budoucnu podporovat sport tak, jako tomu bylo doposud. Naznačila to předsedkyně nového představenstva Marcela Vlčková. „Současné smlouvy, které v nejbližší době končí, necháváme doběhnout, aniž bychom do nich zasahovali. Co se týká nových smluv, budeme především zvažovat jejich marketingový přínos," řekla včera pro Strakonický deník.
Představenstvo nedávno zveřejnilo výsledky svého šetření hospodaření v pivovaru. Mimo jiné tvrdí, že v letech 2012 až 2014 pivovar utratil na nerentabilní podpoře sportu a kultury 5,6 milionu korun. „Možná, že některé smlouvy zrušíme úplně. Jedno je však jisté – rozhodně už tolik peněz přes pivovar nepůjde," dodala Marcela Vlčková.
Bývalý člen i místopředseda představenstva pivovaru Pavel Vondrys nesouhlasí s tvrzením o nevýhodných smlouvách a nové vedení varuje. „Bylo to naopak oboustranně výhodné, neboť pivovar si tím zajišťoval svojí prezentaci u spotřebitelů. Pokud nové představenstvo přistoupí ke zrušení, minimálně to některé aktivity omezí, možná i některé zaniknou a pivovar stejně bude muset na svoji propagaci peníze vyčlenit," říká Pavel Vondrys.
Radnice nechává veškeré kroky na představenstvu. Podle místostarosty Milana Jungvirta nebude do dění ve společnosti nijak zasahovat.