Do prázdného křesla ředitele akciové společnosti DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice, usedne šéf obchodu a marketingu této společnosti Marek Pohanka. Zprávu řekl novinářům starosta Břetislav Hrdlička.

Marek Pohanka, který pracuje v pivovaru sedmým rokem, byl jedním z devíti účastníků výběrového řízení. „Rozhodoval jsem se až v průběhu konkurzu. Myslím si, že v poměrně složité situaci, ve které pivovar je, by byl příchod člověka zvenku spíše chybou," uvedl pro Strakonický deník Marek Pohanka.

Za složitou situaci považuje období od 23. února, kdy byl odvolán bývalý ředitel Jaroslav Tůma, 
a odchod sládkové Dagmar Vlkové na konci dubna.

Podle zástupce odborů 
v dozorčí radě pivovaru a člena výběrové komise Jiřího Januse je taková volba logickým vyústěním celé záležitosti. „Navrhoval jsem spojit funkci ředitele pivovaru s tím, co Marek Pohanka dělal, tedy šéfa obchodu a marketingu. To se také stalo," uvedl Jiří Janus.

Starosta Břetislav Hrdlička k tomu řekl: „Marek Pohanka klade důraz na dosavadní úspěchy strakonického piva a jeho význam 
v regionu."
Do výběrového řízení se přihlásilo devět uchazečů. Čtyři nesplnili podmínky konkurzu a byli automaticky vyřazeni. Na post ředitele se hlásili lidé nejen z blízkého okolí Strakonic, ale například také z Kladna, Prahy nebo Plzně.

Představenstvo pivovaru bude Marka Pohanku oficiálně jmenovat ředitelem v pondělí 18. května.

Další články:

Ředitel pivovaru vyhozen

Pivovar omezí peníze na sport a kulturu

Pivovar v červených číslech 

Sládková Dagmar Vlková skončila