"Je to pro mne i taková vzpomínka na mládí, když jsme už mohli chodit do hospod v Bavorově na pivo," říká sběratel. Kolik tácků má sám ani přesně neví. "Nemám je spočítané, ale asi tak 12 beden jako jsou ty od banánů," dodává. Takové množství ale lze vysvětlit i jinak, než návštěvami restaurací. Tácky mu totiž hojně vozí i jeho známí a hodně přispěl i jeho bratr, který ve výrobně tácků v obci Krtely na Prachaticku pracoval a z každé série mu dával vzorek.

Návštěvníci muzea mohou obdivovat různé druhy i tvary tácků nejen regionálních, ale i z republiky a z celého světa. Ti starší mohou i zavzpomínat, jaké tácky pod své půllitry dostávali. A podle Miroslava Vlčka si mohou být jisti tím, že dříve o žádnou velkou kvalitu rozhodně nešlo. "Byly dělány tak nějak jako okrajová záležitost. Dnešní výroba i úprava je na mnohem vyšší úrovni," dodává sběratel, s jehož sbírky je v bavorovském muzeu kolem 400 tácků.

A na závěr by možná pivaře zajímalo, jakému pivu dává Miroslav Vlček přednost před ostatními. "Možná, že se na mne budou někteří lidé trochu zlobit, ale já jsem věrný Gambrinusu," prozradil své "hořké" tajemství Miroslav Vlček.

Výstava oficiálně začíná v úterý 6. června a je součástí výstavy retro hraček a obrazů.