Online reportáž

Co je koronavirus.Uvedená informace na nově instalovaných dopravních značkách na třech jihočeských hraničních přechodech má nasměrovat každého, kdo se navrací z Itálie, aby se na webu ministerstva zdravotnictví seznámil s doporučeními ohledně nebezpečného koronaviru.

Podle vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Jitky Luňáčkové je v Jihočeském kraji od začátku února ke čtvrtku v domácí izolaci v rámci karanténních opatření pět desítek lidí. „Karanténa znamená, že lidé jsou doma a nechodí do zaměstnání,“ zdůrazňuje.

Kraj ve středu zřídil kvůli současné situaci šířícího se koronaviru v Rakousku a Itálii telefonní linku, kde zaměstnanci z krajského úřadu lidem odpovídají na dotazy. Za dva dny evidují na kraji 47 telefonických dotazů. Podle slov mluvčí krajského úřadu Hany Brožkové volají zástupci škol, kteří se ptají, jestli mohou s žáky vycestovat. „Nebo lidi zajímá, jestli budou k dostání respirátory,“ uvedla mluvčí. Kromě roušek a respirátorů lidé shání v obchodech různé prostředky.

Manažer komunikace dm drogerie Jiří Peroutka potvrdil v souvislosti s aktuálním tématem prevence před koronavirem velký zájem ze strany zákazníků o sortiment dezinfekčních prostředků. „Nárůst je v řádech stovek procent. Aktuálně jsou zásoby těchto produktů velice nízké a může docházet k výpadkům, proto ve spolupráci s dodavateli usilovně pracujeme na rychlém doplnění zásob,“ komentuje stav.

Koronavirus.