Dlouhých 22 let čekalo pivovarské sklepení v zámku na své vzkříšení. Prostory v zámku, které sloužily jako skladiště a po odchodu armády v roce 1991 byly takřka zapomenuté, si vybrali divadelníci z Tyjátru Horažďovice pro zřízení Pekla. „Víceméně jsme se k těmto místům dostali náhodně," říká principál souboru Karel Šťastný a dodává: „Udělat Peklo pro nás není nic nového." Narážel tím na fakt, že Tyjátr provozoval Peklo dva roky v horažďovickém pivovaru. „Prostorově je to lepší než ve Střelských Hošticích, ale bezpečnostně už ne. Proto jsme hledali jinou možnost," pokračuje principál.

Ta přišla od dobrovolných hasičů ze Střelských Hoštic. „Nemáme sílu na to sami využívat sklepení zámku. Proto jsme oslovili ochotníky z Horažďovic," vysvětlila za hasiče Eva Janochová.

Právě v sobotu 23. listopadu tady Tyjátr Horažďovice instaloval zařízení Pekla. „Nebude chybět trůn pro Lucifera, pekelná škola a školka, vážení hříchů a podobně," popsal některé prvky principál Karel Šťastný. Některé si ale nechal pro sebe – aby se měli návštěvnici na co těšit.

Jaké budou ale další osudy vzkříšeného sklepení? Divadelníci totiž udělají vše proto, aby se vrátili do pivovaru v Horažďovicích.  Netajíme, že by to pro nás bylo lepší. Ale nepředbíhejme," dodal Karel Šťastný.

Podle Evy Janochové nemá nyní smysl pátrat po tom, co bude za rok. „Berme to jako ukázku a inspiraci pro lidí ve Střelských Hošticích," tvrdí.

Peklo v podzemí zámku ve Střelských Hošticích otevře svoje brány v sobotu 30. listopadu od 13 do 18 hodin. Potom se veřejnosti opět uzavře.