Začátek byl deštivý, ale to náladu nezkazilo a přišlo i přes to hodně diváku. Pršet přestalo tak vše bylo načasováno ideálně. K občerstvení si mohli dát domácí dezerty, tyčky nebo pití.

Představilo se tu deset vystupujících s posláním mluvit o kořenech, ať už řemesel, stromech nebo historii.

O kořenech přírodních promluvil Jiří Hronek. Myslivec, učitel hydrobiologie a akvarista, který v prostorách Střední rybářské školy Vodňany vytvořil dvě unikátní akvária. Zrovna o nich nám povídal, kde mnoho práce a úsilí vedlo k unikátním dílům. Také mě prozradil, že model zlatého potoku je naprosto jedinečný. Nemohl se inspirovat od jiného autora na světě, tak je dost možné že se jedná o světově unikátní akvárium potoku.

Jedním z prezentujících ve formátu dvaceti obrázků po dvaceti vteřinách bude kovář Václav Ebel. O svém řemesle, které vzniklo jako jedno z prvních v historii lidstva, říká: „Zaměřuji se především na ruční umělecko-kovářskou výrobu, tradiční výrobní procesy. Ruční zpracování železa v ohni, výrobu nástrojů, dále zhotovení atypických zámečnických výrobků a okrajově i na restaurátorské práce.

Na vodňanské rybářské škole učí i Ondřej Čížek. Hovořit o kořenových čističkách odpadních vod.

Další vystupující Petra Kruntorádová, Josef Kadubec a Barbora Heřmanová se ke kořenům vrací třeba tím, že vyrábí šperky.

Horolezec a stromolezec Jiří Krupička má zajímavé životní motto: "Nejdřív řež a potom přemýšlej." Pavel Křenek Založil firmu Bosá noha a hlavně se mu díky pohybu naboso zlepšilo zdraví. Dále o návratu ke kořenům sestry Benedikta a Mlada. Obě žijí na Lomci.

Marek Pěchouček, vodňanský zahradní architekt, povídal o místních stromech a jejich kořenech.

Vstupné na Pecha Kucha Night Vodňany je jako tradičně dobrovolné, bude použito k pořádání dalších kulturních akcí.

Co je to PechaKucha Night ? Prostor pro mluvení o tom, co je nového, co kdo chystá či již realizoval, o čem přemýšlí, o čem sní, a to vše ve formátu 20x20, kdy si každý mluvčí připraví pro svůj výstup 20 obrázků a každý z nich může komentovat pouze 20 vteřin, za 6 minut a 40 vteřin ho tedy střídá další prezentující. Dnes už na více než 900 místech po celém světě se účastní této akce.

David Rošický