Inspektoři Deníku se minulý týden vydali otestovat, zda jsou plánované parkovací domy či garáže v lokalitách Dukelská, Mlýnská a sídliště Mír potřeba.
Na Míru jsme zaparkovali vcelku snadno, ale fakt je, že bylo dopoledne. Dukelská byla skutečným testem řidičského umění a nervů. Na Mlýnské to také nebyla legrace, nicméně místo jsme našli. Problémy s parkováním tu řeší i Libuše Brůžková ze Strakonic. „Musím tam parkovat často. Ne, že by bylo nemožné tam najít místo, ale spíše mi vadí, že když tam zajedu, musím to projet až nakonec a tam se otočit, abych mohla zase vyjet. Raději parkuji v odstavném pruhu v Ellerově ulici," říká.
V anketě na webu jsme se zeptali i vás, kde se vám parkuje nejhůře. Z uvedených třech možností vyhrála oblast na Míru, získala 59 procent hlasů. Následovala Dukelská s 37 a Mlýnská se čtyřmi procenty. Hlasovalo dvacet sedm čtenářů.
Druhá anketní otázka se týkala prezidentských voleb. Ptali jsme se, zda jste byli volit. Podle výsledků jste občanskou povinnost vzali zodpovědně. Z devadesáti respondentů vhodilo platný hlas 88 procent. Tři procenta volila neplatně a devět procent hlasujících k volbám nešlo vůbec.

Ankety

Váš názor nás zajímá, proto se vás formou anket neustále ptáme, jak to vidíte vy. Na webu www.strakonicky.denik.cz nám můžete aktuálně říct, zda sbíráte turistické známky nebo zda jste si někdy zkusili být nevidomí.