Rennerovy sady se v brzké době dočkají první ozdravné kúry. Projekt na jejich revitalizaci je už hotov dlouhou dobu, ale teprve nyní dojde k uskutečnění těchto plánů.

„Vzrostlé stromy jsou již letité. I nedávná vichřice se na nich podepsala,“ zmínil se místostarosta Karel Vlasák. Prudký vítr tehdy měl na svědomí ulámané větve i několik kusů dřevin.

Takovým událostem má nyní předejít včasné ošetření. Rada města se proto rozhodla zaslat výzvu k podání nabídky na tyto činnosti. Proměna Rennerových sadů se má rozjet v roce 640. výročí vzniku města, ale také u příležitosti dalšího jubilea. Právě letos totiž uplyne 140 let od založení tohoto parku v centru Strakonic. Kromě již zmiňované úpravy zeleně, má přijít na řadu i rekonstrukce cest a osvětlení.

Obyvatelé Strakonic ale na to vše hledí poněkud s obavami. „Že park potřebuje omladit, to je vidět na první pohled. Bojím se jen, aby tento zásah nebyl příliš drastický,“ vyslovila názor sedmapadesátiletá Růžena Svačinová. „Nová výsadba, lavičky a podobně, to je jistě dobré. Jenom aby se to vše podařilo uchránit před ničiteli,“ podotkl třiačtyřicetiletý Karel Polívka.