Do řeky se vstupovalo ve dvojicích a plavalo se na 200 metrů. Bezpečnost plavcům zajišťoval Václav Slavík, který k této akci také propůjčil své lodě.

Jako první vstoupila do řeky rodina Bělíkových z Poříčí. „Začali jsme s otužováním před čtyřmi roky. Děti jsme k tomu nevedli. Před dvěma roky se k nám přidaly,“ řekl Milan Bělík. Do Otavy vstoupili společně s manželkou Mirkou a dětmi Marií (8) a Michalem (11).

Radek Myško z Čejetic po svém výstupu z vody řekl: „Voda hodně kouše. Nejdříve mrznou prsty na rukou, pak na nohou. Když to začne postupovat do třísel, tak to už je hotovo.“ Diváky toto sdělení ovšem neodradilo. Jen si přitáhli šály a strčili ruce do zimních kabátů.

Mezi přítomnými plavci byl Jiří Zahradník, který si letos přivezl z Mistrovství zimního plavání v Jičíně 1. místo v kategorii plavání na 500 metrů: „Každý den plavu v řece 500 až 800 metrů.“ Mezi otužilci byli členové oddílu TJ Fezko Josef Krejsa, Josef Rychtár, Ludmila Dendisová, Petr Havrda a Jiří Zahradník, kteří se letos mimo jiné zúčastnili také plavání ve Vltavě, při vánočním Memoriálu Alfreda Nikodema v Praze.
Akci pořádal Klub zimního plavání TJ Fezko Strakonice za podpory města Strakonice.