Zajímavostí je, že na jeden den – 15.srpna – se sníží cena Otavského zlatého ve všech restauračních provozech včetně kempů. Stát bude pouze 20 korun. „Otavský zlatý je jedno z našich nejúspěšnějších piv. Tato cesta nám přijde ideální. Jedná se o symbolický jeden den, ale věřím, že touto slevou uděláme našim zákazníkům radost,“ uvádí ředitel pivovaru Dušan Krankus.

Ve spolupráci s městem Strakonice, Městským kulturním střediskem Strakonice, největšími strakonickými sportovními kluby, Klubem českých turistů a Městem Písek je na sobotu 15. srpna připravený dopolední program, který se odehraje pod pivovarem u restaurace Zavadilka. Akce začíná v 9 hodin. Ti co přijdou, si budou moc vyzkoušet různé sporty - basketbal, florbal, fotbal, lední hokej, házenou, ve vodě se bude hrát vodní pólo. Během dopoledne bude připravené hudební vystoupení strakonické skupiny Pianko.

Před 10 lety

Otavský zlatý je společným projektem měst Sušice, Horažďovice, Strakonice a Písek, tedy měst, které spojuje řeka Otava. Sládkem strakonického pivovaru byla tehdy Dagmar Vlková. Když v roce 2015 přišel na pozici sládka do strakonického pivovaru Dudák jeho současný ředitel Dušan Krankus, jedním z jeho prvních kroků v pozici sládka bylo obnovení původní receptury tohoto piva.

V sobotu 15. srpna také startuje u pivovaru první ročník Otavského zlatého vodáckého půlmaratonu, který bude končit v Písku v restauraci Ostrov. Tu provozuje třetím rokem Michal Polodna. Městský objekt pomohl zrekonstruovat pivovar a vznikla zde tzv. Dudákovna. Na Ostrově je naplánovaná diskotéka, která bude pokračovat do večerních hodin. Každý účastník vodáckého půlmaratonu obdrží litrovou láhev Otaváku s etiketou, kterou nechal pivovar na tuto akci vyrobit.

Ležák, který byl poprvé uvařený v roce 2010, získal za dobu své existence celou řadu ocenění, například zlatou pivní pečeť v kategorii Prémiový ležák v roce 2014 na XXIV. ročníku Reprezentačních slavností piva v Táboře.