Dívenka spadla z přibližně metrové výšky na obličej. Ruce prý v tu chvíli měla schované v mikině. V příspěvku, který vzbudil na facebooku zájem, matka kritizuje chování třídní učitelky a dalších pedagogů. Třídní učitelka údajně dívce neposkytla adekvátní první pomoc, nedala matce vědět, že je dcera zraněná, nezavolala záchranku ani nevolala na kontakty uvedené v žákovské knížce.

„Dcera plakala a z obličeje se jí řinula krev, kterou po ní na podlaze i v umývárně dokonce uklízela spolužačka. Paní učitelka dceři akorát vynadala, řekla jí, ať si znovu vypláchne ústa vodou, podívala se jí do pusy, zhodnotila, že jí nic vážného není a posadila ji znovu do lavice s tím, ať má chvíli hlavu zakloněnou,“ píše ve svém Martina Káňová a dodává: „Všichni zdravotníci, se kterými jsem mluvila, říkají, že při krvácení z nosu se nemá hlava zaklánět. Naopak má se předklonit.“ O zranění dcery se prý nakonec dozvěděla z SMS zprávy od třídní učitelky.

Dceru vyzvedl matčin přítel až dvě hodiny po úrazu. Dívka nakonec musela do strakonické nemocnice. „Ano, byla u nás na vyšetření. Kromě zlomeného nosu a rozbitých úst měla také odtrženou bradu od čelisti. Musela na odborné ošetření na stomatologii do Českých Budějovic,“ potvrdil výčet zranění, o kterých matka na sociální síti píše, ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

Ředitelka ZŠ JAK Blatná Jana Krapsová odmítá zatím k události cokoliv říkat, svoje rozhodnutí zdůvodňuje poradou s právníkem a dalším objasňováním situace. Strakonickému deníku pouze v úterý 20. března řekla: „Dívka si pravděpodobně úraz způsobila sama. Po prvotním zkoumání jsem přesvědčena, že k žádnému pochybení ze strany přítomných pedagogů nedošlo. Také jsme se dohodli, že k události se budu vyjadřovat pouze já jako ředitelka školy,“ dodala.

Starostka Blatné Kateřina Malečková Strakonickému deníku řekla, že veškeré kroky nechává na vedení školy. „Vím, že paní učitelka je z události velmi nešťastná. Navíc také proto, že celý týden s matkou nebohé dívenky škola komunikovala, matka byla velmi vstřícná a nic nenasvědčovalo tomu, jak se situace vyvine,“ řekla Kateřina Malečková. To ale vysvětlila Martina Káňová: „Nejdůležitější je prevence, aby k podobných záležitostem nedocházelo. Ale ke zveřejnění jsem se rozhodla i po pátečním jednání s paní ředitelkou a reakcí školy na celou událost. Měla jsem pocit, že jsem si vše vymyslela.“

Třídní učitelka osmileté dívky, která je zároveň zastupitelkou města, jezdí také na lyžařské kurzy jako zdravotnice. V době naší návštěvy školy nebyla přítomna. I když v uvedeném příspěvku její jméno nefiguruje, redakce ho zná.