Jak uvádí vedoucí divize autobusové dopravy ČSAD STTRANS Jaroslav Maryška, největší zpoždění nabral ranní autobus ze Strakonic na Vodňany, a to cca 45 minut. "Já jsem na autobus do Vodňan čekala asi půl hodiny, jela jsem k lékaři, ale pak jsem to vzdala a nebyla jsem jediná. Určitě za to mohl silný vítr," vysvětlovala si důvod, proč autobus nepřijel, mladá žena.

Podle Jaroslava Maryšky dopravu zkomplikovaly popadané stromy v Nebřehovicích. "Ale problémy dispečeři hlásili nejen tam, ale prakticky z celého okresu, například i ve směru na Lhotu pod Kůstrým. Na jednom místě se nám stalo i to, že chtěl autobus spadlý strom objet, ale nešlo to, protože za ním už silnici blokoval další strom,“ popsal střípky z dopravy Jaroslav Maryška.

Jestli bude řádění orkánu situaci v dopravě dále komplikovat, ukáže až čas. „Dopoledne moc spojů nejezdí, až zase kolem poledne, tak uvidíme,“ dodal.

Na Bavorovsku jsou v terénu dobrovolní hasiči, kteří se starají o několik popadaných stromů. „Jeden zákrok měli v Krajníčku a také v parku na Netolické ulici spadl strom. Další jsme našli vyvrácený u potoka, ale vše to bylo zatím mimo silnice, ty jsou průjezdné,“ uvedl starosta Bavorova Miroslav Fenc.

Každou minutou naskakují do statistik hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje další a další události, které přináší orkán Sabine. Na Strakonicku jich zatím tisková mluvčí profesionálních hasičů Vendula Matějů potvrdila celkem 45.

„Naprostá většina událostí jsou popadané stromy. Kromě toho zajišťovali hasiči uvolněné plechy nebo části střech v Drachkově a ve Strakonicích v ulicích Mírová, Zahradní a Budovatelská,“ popsala řádění vichru Vendula Matějů.