„Informační schůzka k podmínkám předvolební kampaně opakovaných voleb do zastupitelstva města se koná v rámci informovanosti volebních subjektů,“ uvedla tisková mluvčí města Markéta Bučoková. Opakované volby se budou ve Strakonicích konat v sobotu 14. prosince a budou jednodenní.

Strakonická Veřejnost v říjnu 2018 získala v komunálních volbách 16 křesel z 21. Jejich opozice Jihočeši 2012 měli tři křesla, ODS a TOP 09 a nezávislí po jednom postu.

Lídr neúspěšné strany Změna pro Strakonice Karel Janský návrh na neplatnost voleb ve Strakonicích. Poukazoval na nerovnost podmínek předvolebního boje. Jako příklad uvedl Zpravodaj města Strakonice. „V městském zpravodaji nevyšly naše předvolební materiály, i když s firmou, která se o jeho vydávání stará, jsme měli dohodu o jejich vydání. Teprve zpětně jsem se dozvěděl, že to zakázalo vedení města. To všechno se stalo ještě předtím, než o zákazu politické agitace na majetku města rozhodla radnice.“ Starosta města Břetislav Hrdlička ale oponoval tím, že takové články už ze Zpravodaje vyloučilo bývalé vedení města, kdy byl starostou Pavel Vondrys (Jihočeši 2012).

Návrh neúspěšného kandidáta v komunálních volbách Karla Janského (Změna pro Strakonice) na neplatnost voleb potvrdil Krajský soud v Českých Budějovicích 20. listopadu jako oprávněnou. Volby do zastupitelstva města Strakonice konané ve dnech 5. a 6. října 2018 byly prohlášeny za neplatné.