Kdysi člena ODS, později lídra hnutí Jihočeši 2012. Ve volbách ho porazilo hnutí Strakonická Veřejnost s lídrem Břetislavem Hrdličkou. Hnutí získalo sedm mandátů z 21, ale díky koalici s ODS, Volbou pro město a ANO 2011 získalo 12 hlasů a obsadilo radnici. Tato změna odstartovala období plné vzájemných sporů, rozepří a obviňování.

Loni v říjnu dopadly komunální volby téměř jednostranně. Strakonická Veřejnost získala 16 mandátů z 21 křesel, do zastupitelstva se nedostaly ani tradiční volební strany ČSSD, KSČM, ANO 2011 nebo KDU-ČSL (ta neuspěla ani v roce 2014). Tři křesla získali Jihočeši 2012 (jako v roce 2014), po jednom pak TOP 09 a nezávislí a ODS.

Nové zastupitelstvo ale zůstalo jen na papíře. Na návrh lídra hnutí Změna pro Strakonice Karla Janského krajský soud výsledky voleb z důvodu nerovných podmínek předvolební soutěže zneplatnil. Hnutí Změna pro Strakonice už kandidovalo v roce 2014, jejím lídrem byl tehdy ředitel technických služeb Ludvík Němejc. Ani tehdy neuspělo.

Letos v říjnu se zástupci 10 volebních stran pro opakované volby sešli u kulatého stolu, kde dohodli podmínky předvolení soutěže a možnosti inzerce.

Opakované volby do strakonického zastupitelstva se konají v sobotu 14. prosince 2019 od 7 do 22 hodin.