Kdysi člena ODS, později lídra hnutí Jihočeši 2012. Ve volbách ho porazilo hnutí Strakonická Veřejnost s lídrem Břetislavem Hrdličkou. Hnutí získalo sedm mandátů z 21, ale díky koalici s ODS, Volbou pro město a ANO 2011 získalo 12 hlasů a obsadilo radnici. Tato změna odstartovala období plné vzájemných sporů, rozepří a obviňování.

Ilustrační foto
Na voliče čekají dvě změny místností

Loni v říjnu dopadly komunální volby téměř jednostranně. Strakonická Veřejnost získala 16 mandátů z 21 křesel, do zastupitelstva se nedostaly ani tradiční volební strany ČSSD, KSČM, ANO 2011 nebo KDU-ČSL (ta neuspěla ani v roce 2014). Tři křesla získali Jihočeši 2012 (jako v roce 2014), po jednom pak TOP 09 a nezávislí a ODS.

Strakonická radnice. Ilustrační foto.
Nový rozpočet by mohli projednat koncem ledna 2020

Nové zastupitelstvo ale zůstalo jen na papíře. Na návrh lídra hnutí Změna pro Strakonice Karla Janského krajský soud výsledky voleb z důvodu nerovných podmínek předvolební soutěže zneplatnil. Hnutí Změna pro Strakonice už kandidovalo v roce 2014, jejím lídrem byl tehdy ředitel technických služeb Ludvík Němejc. Ani tehdy neuspělo.

Letos v říjnu se zástupci 10 volebních stran pro opakované volby sešli u kulatého stolu, kde dohodli podmínky předvolení soutěže a možnosti inzerce.

Opakované volby do strakonického zastupitelstva se konají v sobotu 14. prosince 2019 od 7 do 22 hodin.