Začíná rekonstrukce sportovní haly STARZ v ulici Máchova. V jejím rámci se dostane na obvodový plášť, střechu a výměnu oken. Skončit má ještě letos, a to 30. září.

Vedoucí sportovní haly Jitka Krýzová už dříve připomněla, že má hala za sebou celou řadu dílčích úprav od opravy střechy na začátku 90. let přes rekonstrukci palubovky třeba až po modernizaci všech sociálních zařízení. „Pokud by došlo na zateplení a výměnu oken, snad by scházely už jen úpravy bezprostředního okolí. S tím se zatím dohromady nic nedělalo," doplnila.

U vzniku sportovní haly na Sídlišti byli před čtyřiceti lety i strakoničtí basketbalisté. Před časem na to zavzpomínal dlouholetý basketbalový trenér Miroslav Vondřička. „Kopali jsme při výstavbě základy pro pilíře a upravovali povrch země. Basketbalistky zase po dokončení myly okna," uvedl tehdy.

Náklady jsou přibližně 17,5 milionu korun včetně DPH. Z toho získaná dotace je zhruba jedenáctimilionová. Z městské kasy jde tedy něco přes šest milionů korun. Rekonstrukci bude dělat strakonická firma Prima, akciová společnost. Akce byla vysoutěžená za minulého vedení radnice.

Hotovo tedy má být do konce září. Pro basketbalisty ale bude směrodatné datum 15. srpna, kdy by už měly být vnitřní prostory haly hotové a připravené k tréninkům a zápasům.