Výstavba kruhové křižovatky ulic Ellerova a Na Ohradě ve Strakonicích přejde dnes do další fáze. To ztíží dopravní podmínky. Více k tomu řekla mluvčí strakonické radnice Markéta Bučoková. „V pátek 11. září dojde k frézování vozovky. Prosíme proto účastníky silničního provozu, aby se 
v rámci zachování plynulosti dopravy této lokalitě v čase od 8 do 16 hodin pokud možno vyhnuli," uvedla.

Současně dodala, že na provoz v prostoru křižovatky uvedených ulic budou v tomto čase dohlížet strážníci Městské policie Strakonice a upozornila, aby řidiči dbali jejich pokynů.

Malou okružní křižovatku buduje v centru města stavební firma Prima. Nahradila původně vybranou firmu Protom, která na poslední chvíli od zakázky ustoupila. To podle mluvčí radnice Markéty Bučokové způsobí zpoždění dokončení. „Protáhne se zhruba o týden, a to z důvodů nové žádosti o částečnou a následně úplnou uzavírku dotčených vozovek Ellerova a Na Ohradě," doplnila.
Zpoždění v minulých dnech potvrdil i Petr Havránek, stavbyvedoucí firmy Prima. „O víkendu 19. a 20. září dojde k finální pokládce koberce, křižovatka bude zcela uzavřena," řekl Petr Havránek.

Malá okružní křižovatka, která vzniká za téměř 1,5 milionu korun, by měla být do Václavské pouti plně průjezdná. Termín dokončení stavby je stanoven na 21. září.