Novoroční ohňostroj se uskuteční, ani výměna v čele radnice ho neuťala. Z městské kasy vytáhne stejně jako vloni 125 tisíc korun, a to jen za světelnou show. Jen úvodní filmový sestřih událostí roku promítaný na plátno natažené na hradním objektu bude chybět. Také projev starosty dozná změn. Bude sice také předtočený, ale místo videoprojekce se bude jednat pouze o audio záznam.

Jinak bude podle Martiny Dubové z oddělení cestovního ruchu radnice v podstatě vše při starém. „Začátek bude jako vždy v 18 hodin a samotný ohňostroj bude jako vždy čtrnáctiminutový. Předcházet mu bude jako vždy akce otužilců od 16 hodin," potvrdila. Stejné bude rovněž místo konání nad řekou Otavou u strakonického hradu.

Důvody úprav průběhu novoročního ohňostroje přiblížil za vedení města místostarosta Milan Jungvirt. „Není to ten nejvhodnější okamžik pro nějaké chlubení, spíš jen pro prosté přání do nového roku," vysvětlil.

Jen jednou se novoroční ohňostroj nekonal na strakonickém hradě. Bylo to v roce 2006, kdy byl na mostě přes Otavu v ulici Ellerova. V té době byl totiž hrad v rekonstrukci. Videoprojekce je součástí této slavnostní události od třetího ročníku. Otužilci budou předznamenáním ohňostroje už popáté.

Světelná show ozáří hrad ale i o den dříve. Menší ohňostroj bude součástí silvestrovské oslavy pořádané v hradních sálech.