Jiří MáškaZdroj: Petr Pučelík Jiří Máška, malíř, grafik a sochař: Nezbývá než popřát Strakonické Veřejnosti, protože lidé projevili svoji důvěru, a tento vzkaz je třeba respektovat. Jen mám trochu obavy, aby Strakonická Veřejnost měla na všem co chce zaplatit, dostatek peněz. Pokud ano, je vše v nejlepším pořádků a jí přeji další úspěšné čtyři roky.
Miloslav TréglZdroj: Deník / Petr Škotko Miloslav Trégl člen Charty 77 a zakladatel OF ve Strakonicích: Za vítězstvím Strakonické Veřejnosti stojí především její nenásilná a vstřícná volební kampaň podpořená viditelnou prací. To, že hodně investičních akcí města skončilo v době voleb, bych jim nezazlíval. To by udělala každá strana. Tímto suverénním vítězstvím (16 křesel z 21) se ale také ukáže, jak moc dokáží své sliby splnit. Nebude možnost se ohánět slovy, že opozice něco brzdí. To, že se do zastupitelstva nedostali tradiční zástupci ČSSD, komunistů nebo Volby pro město, je výsledek mnou roky kritizovaného volebního zákona, který nebere ohled na konkrétně udělené hlasy.
ČSSD - Josef Eigner, 34 let, jednatel společnostiZdroj: Deník / Jana Štroblová Josef Eigner, ředitel teplárny a lídr ČSSD: To, že jsme se nedostali do zastupitelstva a mám přes 2 procenta hlasů, je velký propadák strany a moje selhání. Jinak to říci nejde. Určitě se na něm podepsala celková situace, nebo spíše úpadek v ČSSD v celé republice, ale nás zajímá komunální politika ve Strakonicích. Musíme celou záležitost rozebrat a na rovinu si říci, zda já osobně mám ještě důvěru vedení pro další práci. Celkově výsledek ve Strakonicích, kde z 21 křesel má Strakonická Veřejnost 16 mandátů, jako jasný vzkaz, že tomuto hnutí věří a chtějí, aby pracovalo dál. Nezbývá, než tento vzkaz respektovat a Veřejnosti popřát hodně zdaru.