Téměř nepovšimnuto proběhlo již před více než měsícem závěrečné soudní líčení, které uzavřelo více než tři roky starou událost.

Tehdy se při opékání buřtů, které pořádalo vimperské Městské kulturní středisko v rámci Pálení čarodějnic těžce popálila sedmiletá holčička. Těsně po vynesení rozsudku sice místostarosta Bohumil Petrášek při tiskové konferenci oznámil, že se k celé záležitosti město postaví čelem, kulturní středisko se však ani dnes k celé události vyjadřovat moc nechce.

„Přestože od vynesení rozsudku uplynul více než měsíc, tak nám stále nebyl doručen, proto nechci dělat žádné závěry. Nicméně nám u soudu nešlo o finanční stránku věci a myslím, že to co se stalo se nedá nahradit ani deseti miliony. Snažili jsme se o to, aby soud deklaroval, že na podobných akcích nesou za malé děti část odpovědnosti rodiče. Soud rozhodl tak, jak rozhodl, tedy že odpovědnost byla pouze na nás a my to respektujeme,“ vyjádřil se k rozsudku ředitel Městského kulturního střediska ve Vimperku Jaroslav Pulkrábek, který celou kauzu zdědil po svém předchůdci.

S odvoláním na dosud nedoručený rozsudek nechtěl ředitel Pulkrábek prozradit ani částku, kterou bude muset kulturák poškozené straně uhradit, podle dostupných informací se však pohybuje nad hranicí dvou milionů a k tomu je nutno připočíst další statisíce na úrocích a soudních poplatcích.

Jak se celá záležitost projeví v dalším fungování vimperského kulturáku a nebude ohrožena jeho další existence? „Čeká nás jednání s pojišťovnou a samozřejmě již od té nešťastné události jsme změnili přístup k pořádání kulturních akcí. V praxi to znamená personální posílení při zajištění pořadu a některé akce nejsme podle směrnic a bezpečnostních předpisů schopni vůbec zajistit, nebo by jsme na to museli vynaložit částku, která by několika násobně předčila cenu samotného pořadu,“ pokračoval Jaroslav Pulkrábek.

To, jaký bude mít vynesení rozsudku dopad na samotný chod kulturní střediska, však teprve ukážou následující dny.