VYBRAT REGION
Zavřít mapu

U pivovaru roste ochranný val

Strakonice - Hráz nemá pustit vodu na Palackého náměstí jako v srpnu 2002

9.8.2007
SDÍLEJ:

Pod Měšťanským pivovarem ve Strakonicích vyroste do listopadu letošního roku protipovodňový valFoto: Petr Škotko

U jezu pod pivovarem roste protipovodňový val. „Má zabránit průniku vody na Palackého náměstí a jeho okolí tak, jak se stalo v srpnu 2002,“ řekl místostarosta Karel Vlasák. Tehdy bylo náměstí zatopeno do výše cca půl metru, a to převážně ve směru od řeky. Největší nápor zachytilo parkoviště u prodejny Baťa.

Strakonice do tohoto záměru zainvestují milion korun, další milion jde ze státní kasy. Po městě jde ale několik zpráv, které mají jednoho jmenovatele: „Není lepší upravit koryto Otavy tak, aby pojalo větší množství vody?“ znějí asi nejčastější dotazy na redakci Strakonického deníku. „Jde čistě o záležitost města, se kterou nemá Povodí Vltavy nic společného,“ vzkazuje Vlasák.

„Plánujeme navýšení zdi u Otavy od mostu Jana Palacha k mostu v Ellerově ulici,“ řekl nám za Povodí Vltavy ve Strakonicích Josef Marhan. Vše prý závisí jen na udělení stavebního povolení. Hovořit o bagrovaní Otavy je podle jeho názoru mnohem obsáhlejší a hlavně samostatné téma.

Val bude přibližně 120 metrů dlouhý a metr vysoký. Ve své koruně bude čtyři metry široký a povede na něm tři metry široký chodník společný pro chodce i cyklisty. Bude vytvořen z udusané zeminy pokryté travinou. „Spojí začátek mostu Jana Palacha a schody pod Měšťanským pivovarem. Podchody, které v těchto místech jsou, budou uzavíratelné mobilními stěnami,“ vysvětlil některé podrobnosti Vlasák.

Při realizaci valu došlo k likvidaci přibližně 15 kusů vzrostlých keřů, které tvořily přirozenou bariéru mezi komunikací I. třídy a prostorem u jezu. Místostarosta Karel Vlasák přislíbil, že budou nahrazeny novou výsadbou.

Kompletní dokončení hráze je plánováno na 31. říjen letošního roku.

9.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.
103

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

Osek doma zdolal v derby Katovice 2:1.
23

Osek vyhrál derby, ukončil tak šestizápasovou vítěznou šňůru Katovic

Retro ukazuje Strakonice v dávných letech

Strakonice - V Jelence strakonického hradu je k vidění výstava Strakonické retro s podtitulem Od umění ke sportu. Výstava mapuje úspěchy, kterých strakoničtí sportovci či umělci dosáhli doslova před desítkami let. Ale nejen to - můžete zde také vidět unikátní fotografie zachycují proměnu Strakonic, sportovní náčiní od lyží až po motorky či padák a nebo čím se zabývaly místní noviny. Výstava trvá do 31. října

Ocenění od hospodářské komory si odnesli podnikatelé i osobnosti

Strakonice - Ve čtvrtek 19. října v podvečer vyhlašovala Oblastní hospodářská komora ve Strakonicích jako každoročně, významnou společnost roku, významný živnostník, osobnost a rodák. A to za oblast Strakonic, Blatné a Vodňan. Ocenění jsou vybráni z návrhů, které přicházejí od živnostenských úřadů, městských úřadů, úřadů prácea a Rady oblasti JHK Strakonice.

Krátce ze Strakonicka

Strakonicko - Krátké zprávy ze Strakonicka a okolí.

Do volební místnosti dorazil starosta s koláčky od manželky

Strakonice – Třináctý volební okrsek je umístěný přímo v budově městského úřadu na Velkém náměstí. Volební komise se celé odpoledne nezastavila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení