Na jedné straně lidé chtějí parkoviště, na straně druhé se bojí o zeleň před svými domy.

Mezi lidmi žijícími v ulici Radomilická se šíří fáma, že město chce kvůli parkovacím místům pokácet stromy a zabetonovat pruh zeleně. Jeden z obyvatel ulice, Jiří Kocmich, doufá, že k ničemu takovému nedojde. „Chápu, že parkovací místa jsou důležitá, ale myslím si, že by se jim neměla podřizovat poslední zelená ulice ve Vodňanech. Nesouhlasím s kácením stromů ani s rozšiřováním ulice," řekl.

Podle místostarosty Milana Kodádka ale město o takovýchto zásazích vůbec neuvažuje. „Je pravda, že jsme přišli s návrhem vybudování vjezdů k domům a k nim přilehlým parkovacím místům. Hlavně z toho důvodu, že v ulici se budou rekonstruovat chodníky. Informace o tom, že by se měly kácet stromy nebo betonovat rozlehlé plochy, je zcela nepravdivá a zavádějící," zdůraznil.

Podle Kodádka by došlo pouze k vydláždění vjezdů. „Před každým domem by také ze zatravňovacích tvárnic vzniklo několik parkovacích míst pro obyvatele ulice. Někteří lidé s tím ale nesouhlasí, takže zatím není jasné, jak bude celá situace vyřešena," dodal.

Obyvatelé ulice se k situaci mohli vyjádřit formou dotazníku.