Město využilo nabídky marketů, které tuto silnici financovaly, protože tím byly ušetřeny městské peníze. Při projednávání stavebního řízení bylo mnoho hlasů proti zvýšení dopravy v této lokalitě. Tedy komunikace byla postavena, ale prozatím uzavřena. „Proti otevření této silnice byla sepsána i petice občanů Mírové ulice,“ řekl vedoucí odboru dopravy Václav Býček.

Názory občanů této lokality začínají být v poslední době opačné a jsou pro otevření. Tato krátká silnice by zkrátila cestu k nákupnímu centru a pomohla obyvatelům této lokality a majitelům garáží vyhnout se hlavní silnici.

Obyvatelé ulice Mírová měli obavy ze zvýšeného provozu a hluku po otevření spojovací silnice mezi touto ulicí a objezdem k supermarketům na Katovické. Sepsaná petice proti ji zatím neotevřela.

Ale praxe ukázala, že je to jinak a tato spojnice ušetří mnoha lidem čas i najeté kilometry.

Co říkají na tuto uzavírku nyní obyvatelé této lokality?

close Helena Cibulková info Zdroj: Deník / Šrámková Alena zoom_in Helena Cibulková

Máme v Mírovce garáž a pokud jedeme nakoupit, potom musíme objíždět zbytečně složitě půl města.

close Petr Tušek info Zdroj: Deník / Šrámková Alena zoom_in Petr Tušek

Do této silnice je zákaz vjezdu, ale mě nezbývá nic jiného než ho porušit, když potřebuji zajet do garáže, do které se jinak nedostanu. Ptal jsem se městských policistů, kteří tady často hlídkují, bylo mi řečeno, že můžu. Přijde mi to celé divné a nerozumím tomu, proč, když je to pro provoz uzpůsobené, tady nesmí auta jezdit.

close Tereza Benediktová info Zdroj: Deník / Šrámková Alena zoom_in Tereza Benediktová

Bydlíme tady opodál. Pokud budu řešit neprůjezdnost z pozice řidičky, tak je to hloupost, protože na nákup to musím celé objíždět po hlavní silnici. Pokud to vezmu z pozice matky, potom jsem ráda, že je tu klid a moje děti jsou ve větším bezpečí. Vzhledem k tomu, že si své dítě dokáži uhlídat, byla bych radši, kdyby silnice byla průjezdná.